Jak sprawdzić wiarygodność sklepu z płytkami?

Często można usłyszeć, że nawet oryginalne płytki ceramiczne o niebanalnych kształtach i utrzymane w wyjątkowej kolorystyce, da się dziś kupić w przystępnej cenie.

Jeśli jednak chcemy zrealizować ten cel, powinniśmy pamiętać, że duże znaczenie ma nie tylko sama nazwa płytek i koszt ich zakupu. Także to, skąd one pochodzą, nie jest informacją mało istotną. Na co zatem zwracać uwagę odwiedzając sklep z płytkami?

Każda osoba przygotowująca się do tego rodzaju zakupu musi mieć świadomość, że tanie kafelki można znaleźć przede wszystkim w Internecie. Trudno jednak jest utrzymywać, że każdy sklep działający w sieci jest tak samo wiarygodny. Przed jego odwiedzeniem warto więc zadać sobie pytanie o to, czy wiemy, gdzie mieści się jego siedziba, jakie procedury reklamacyjne znajdują w nim zastosowanie, a przede wszystkim – jakie parametry posiadają płytki, które chce się zamówić. Brak podstawowych danych rzadko jest efektem przeoczenia. Znacznie częściej jest to celowe działanie, które ma na celu próbę wykorzystania naiwności kupujących.