Dwie klasy jakościowe płytek do kuchni

Każdy poradnik dotyczący wyboru płytek do kuchni zwraca naszą uwagę na to, że powinny być to rozwiązania o jakości wyższej niż ta, która charakteryzuje płytki salonowe lub sypialniane. Co jednak termin ten oznacza w praktyce?

Co do zasady, w przypadku płytek ceramicznych możemy mówić o dwóch klasach jakości. Określa się je bazując na płaskości, kalibrze oraz jednorodności takich płytek, same klasy zaś zwykle są opisywane jako pierwsza i druga. Płytki do kuchni klasy pierwszej to rozwiązania wolne nie tylko od skaz, ale również tych defektów, które mogłyby być widoczne na powierzchni. Na uwagę zasługuje również struktura takich płytek idealnie pokrywająca się ze wzorem producenta. Jakość płytek klasy drugiej jest niższa, klasa ta jest wiec przyznawana tym rozwiązaniom, które posiadają pewne mankamenty. Mogą być to dość łatwe do zaakceptowania mankamenty kolorystyczne, często mówi się jednak również w tym kontekście o mankamentach materiałowych. Niekiedy wyróżnia się też płytki klasy trzeciej z naprawdę dobrze widocznymi defektami i skazami.

Oferta salonu DessiHome

Szeroki wybór płytek znaleźć można w salonie DessiHome. Oferujemy produkty znanych i cenionych producentów w atrakcyjnych cenach. Sprawdźcie – płytki do kuchni Katowice.