Wyłącznik różnicowoprądowy

Wyłączniki różnicowoprądowe chronią domowników przed porażeniem prądem elektrycznym. W momencie, kiedy dochodzi do sytuacji porażenia prądem taki właśnie wyłącznik ma za zadanie odciąć dopływ prądu, gdy nastąpi upływ prądu do ziemi.

Dzieje się tak gdy dotkniemy uszkodzonego przedmiotu znajdującego się pod napięciem albo gdy na uszkodzonej obudowie uziemionego urządzenia pojawia się napięcie. Aby dobrze zrozumieć, jak działa różnicówka należy dobrze zapoznać się z jej budową.

Budowa różnicówki

Budowa różnicówki obejmuje cztery elementy, a mianowicie zestyki prądowe wraz z przyciskiem uruchamiającym urządzenie, wyzwalacz różnicowy, przekładnik prądowy oraz obwód testowania. Zestyki prądowe są to miejsca, do których podłącza się przewody: fazowy i ochronny zaraz obok znajduje się przycisk uruchamiający całe urządzenie. Wyzwalacz różnicowy podłączony jest bezpośrednio do przekładnika prądowego. Wyzwalacz może być spolaryzowany, czyli działający przy określonej biegunowości prądu bądź niespolaryzowany. Przekładnik prądowy jest najważniejszym elementem całego urządzenia, gdyż działanie całej różnicówki opiera się na poprawności pomiarów wykonywanych właśnie przez przekładnik prądowy.

Sklep z artykułami elektrycznymi

Asortyment sklepu elektryczny.pl jest bardzo zróżnicowany. Znajdziemy w nim elementy elektryczne, które pochodzą wyłącznie od zaufanych producentów, między innymi osprzęt elektroinstalacyjny, automaty schodowe oraz rozdzielnice natynkowe i podtynkowe. Sklep elektryczny.pl posiada wieloletnie doświadczenie, które pozwala zaspokoić nawet najbardziej wymagającego klienta.