Studnia głębinowa – wiercenie

Trudno wyobrazić sobie gospodarstwo domowe bez stałego dostępu do wody. Dlatego studnie towarzyszą nam od dawna, a wiercenie ich za pomocą nowoczesnych urządzeń to współczesna wygoda. Studnia głębinowa to idealne rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji, kiedy nie ma możliwości podłączenia się do sieci wodociągów miejskich.

Studnia głębinowa- czystość i ekologia

Studnie głębinowe bazują na wodzie, która znajduje się w powłokach skalnych sięgających 15-20 metrów głębokości. Pomiędzy nimi znajdują się warstwy, które działają jak naturalne filtry, dlatego tego typu zbiornik wodny jest wolny od różnego rodzaju zanieczyszczeń. Studnia głębinowa to ekologiczny projekt, który bardzo różni się jakością wody od studni kopanych. Jej zasoby są na tyle duże, że wodę można użytkować bez obaw nawet w okresie suszy.

Wiercenie studni głębinowej

Wiercenie studni głębinowej przebiega w następujących etapach:

  • Przyjazd przedstawiciela firmy i ustalenie miejsca wiercenia
  • Przyjazd i rozstawienie wiertnicy w wytyczonym miejscu
  • Wiercenie rurami osłonowymi do warstwy skalnej, odcięcie zanieczyszczeń i wód gruntowych na czas dalszego wiercenia
  • Wiercenie warstw skalnych aż do przewiercenia warstw wodonośnych
  • Wprowadzenie kolumny rur filtracyjnych koloru niebieskiego
  • Obsypanie przestrzeni między rurami a ścianą odwiertu specjalnym żwirkiem filtracyjnym

Firma Drillpol To rodzinna firma wiertnicza z długoletnim doświadczeniem. Specjalizują się w odwiertach pod ujęcia wody, w odwiertach pod pompy ciepła oraz odwiertach pod studnie chłonne. Do odwiertów wykorzystują metodę udarową i dzięki najnowocześniejszej technologii wykonanie studni głębinowej zajmuje im jeden dzień. Sprawdźcie naszą ofertę – www.drillpol.com.