Wszyscy – nawet i ci, którzy jeszcze nie uzyskali stosownych dokumentów – zdają sobie sprawę, że istnieją różne kategorie prawa jazdy. Każda kategoria pozwala na kierowanie innymi pojazdami i wiąże się z innymi warunkami do spełnienia. Wiele osób interesuje się kursem na prawo jazdy kat C.

Na co pozwala zdanie takiego egzaminu?

Osoby, które mogą się pochwalić posiadaniem prawa jazdy tej kategorii posiadają pozwolenie na kierowanie pojazdem ciężarowym. Dokładnie można poruszać się pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony (z wyjątkiem autobusu), ciągnikiem rolniczym, pojazdem wolnobieżnym oraz zespołem złożonym z tego pojazdu i przyczepy lekkiej do 750kg dmc (ale tylko na terytorium naszego kraju), jak również pojazdami określonymi w prawie jazdy dla kategorii AM. Oczywiście, kto chce mieć możliwość zdawania egzaminu na kategorię C musi już posiadać prawo jazdy kategorii B.

Gdzie zrobić prawo jazdy?

Jeśli chcesz uczyć się w sposób profesjonalny, szybki i skuteczny, musisz wybrać szkołę nauki jazdy, która najlepiej przygotowuje do egzaminu – która posiada stosowne doświadczenie i świetne wyniki. Taką szkołą jest Automobilklub Polski, namiary na ofertę – prawo jazdy Warszawa.

Oczywiście, oferta ośrodka dotyczy wszystkich kategorii – nie tylko C.