Wyjątkowe badanie USG 3D

Czy USG trójwymiarowe jest czymś więcej niż badaniem, które wykonuje się po to, aby namówić rodziców na dodatkowe koszty? Osoby, które są o tym przeświadczone to w większości te, które nie mają pojęcia, na czym wspomniane badanie polega. Warto więc przybliżyć jego specyfikę.

Największą przewagą USG 3D nad badaniem trójwymiarowym jest to, że lepiej widać kościec płodu. Obraz jest zbliżony do tego, jaki jest nam w stanie zaoferować badanie radiologiczne, nie trzeba przy tym narażać ciężarnej i płodu na szkodliwe promieniowanie. Ogromną zaletą USG w trójwymiarze jest też stwarzana przez te badanie możliwość przyjrzenia się kościom nosowym płodu. Właśnie w ten sposób najczęściej diagnozuje się zespół Downa, choć nieprawidłowości w budowie tych kości mogą również wprowadzać w błąd. Czasem okazuje się, że tylko jedna z dwóch kości nosowych jest nieprawidłowa u płodów z tym zespołem, a tego rodzaju szczegół – doskonale widoczny w trójwymiarze – może być nie do wychwycenia w badaniu 2D. Z drugiej strony, szeroka przerwa między prawą i lewą kością może być charakterystyczna także dla płodów zdrowych, co znowu właśnie w trójwymiarze można łatwiej zweryfikować.

Badanie USG 3D we Wrocławiu

Placówka Medfemina we Wrocławiu zaprasza na badanie  USG 3D. Oferujemy profesjonalne usługi – profesjonalny zespół lekarzy i sprzętu najnowszej generacji. Sprawdźcie ofertę – usg 3d Wrocław.