Psycholog to specjalista, do którego coraz częściej zgłaszamy po poradę czy pomoc. Jak się okazuje, psycholog może pracować nie tylko z osobami dorosłymi, ale również dziećmi. Psycholog dziecięcy jest specjalistą, który pomoże w przypadku bardzo różnych problemów.

Kiedy można zgłosić się z dzieckiem do psychologa?

Psycholog dziecięcy pracować można między innymi z dziećmi, które cierpią na zaburzenia ze spektrum autyzmu. Co ważne, pracuje on nie tylko z samym dzieckiem, ale również  jego bliskimi. Wskazuje rodzicom, jak postępować z dzieckiem, co robić, aby wspomóc jego rozwój.

Do psychologa dziecięcego można udać się z dzieckiem również wówczas, gdy pociecha nagle zaczęła się moczyć. Jeśli lekarz nie stwierdził infekcji układu moczowego ani nieprawidłowości w jego budowie, można przypuszczać, że podłożem moczenia są problemy emocjonalne. Psycholog dziecięcy jest najlepszym specjalistą, do którego można się zgłosić w przypadku takich problemów. Z psychologiem dziecięcym warto skonsultować się również wówczas, gdy dziecko przejawia zachowania agresywne.