Dzisiejszy rynek z artykułami dziecięcymi to prawdziwe bogactwo produktów. Każdy wyjątkowy, każdy piękny i każdy jedyny w swoim rodzaju. Jednak kiedy przychodzi nam wybrać prezent dla dziecka, to okazuje się, że wybór wcale nie jest taki prosty. A okazji jest przecież sporo – chrzest święty, pierwsza komunia czy urodziny. Chcąc podarować coś niepowtarzalnego warto spojrzeć na ofertę dostępną na www.hefra.pl.

Prezent na chrzest

Coraz częściej prezentem na tą okazję jest srebrna łyżeczka. Te, które oferuje Hefra, cieszą się więc dużym powodzeniem. Firma umożliwia również wygrawerowanie na łyżeczce personalnych danych – daty i godziny urodzenia dziecka, jego wagi i wzrostu oraz imienia. Dzięki temu można nadać łyżeczce niepowtarzalnego charakteru. Zwyczaj obdarowywania dzieci wykonaną z czystego srebra łyżeczką przywędrował do nas z krajów anglosaskich. W srebrze pokładano nadzieję, iż uchroni ludzi przed epidemią dżumy i zwiększy ich szanse na przeżycie.

Prezent na roczek

Kiedy dziecko uczy się samodzielnego jedzenia, to czas, by podarować maluchowi srebrne sztućce. Idealnie sprawdza się specjalna – mała, przystosowana do dziecięcych rączek łyżka i widelec, a w dalszych etapach nauki nóż. Aby najmłodsi chętnie z nich korzystali dobrze by wyróżniały się atrakcyjnymi zdobieniami na trzonku, np. bajkowym wizerunkiem zwierząt. Sztućce dla dzieci powinne być dobrze wyprofilowane i mieć niezbyt długie trzonki. Najlepszym wyborem będą sztućce w całości wykonane ze srebra, gdyż srebro ma zbawienny wpływ na zdrowie ludzkiego organizmu – wykazuje działanie bakteriobójcze (jest toksyczne dla bakterii, wirusów, glonów i grzybów). Ma to ogromne znaczenie w przypadku dzieci, których odporność jest niska i są one szczególnie narażone na choroby i infekcje.