Grille ogrodowe DessiHome

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, więc czas zacząć przygotowywać się do sezonu grillowego. Grillowanie jest tym przyjemniejsze, jeżeli mamy do tego bardzo dobry sprzęt. Możemy zdecydować się na klasyczne grille ogrodowe węglowe, gazowe lub elektryczne.


Grill klasyczny, węglowy

Najbardziej wszystkim znany jest klasyczny grill na węgiel bądź brykiet. Do specjalnego pojemnika wsypujemy węgiel, za pomocą rozpałki rozpalamy go, następnie kładziemy ruszt z naszymi potrawami. Wadą tego typu grilla jest konieczność jego samodzielnego rozpalania i niestety nieprzyjemny zapach spalenizny.

Grill gazowy

Ten rodzaj grilla uchodzi za dużo łatwiejsze w obsłudze, ponieważ płomień regulowany jest pokrętłami jak przy typowych płytach grzewczych. Grill gazowy ma palniki, nad którymi znajduje się blaszana płyta zwana aromatyzerem. Na tą płytę skapuje tłuszcz oraz soki z potraw znajdujących się na ruszcie powyżej. Soki z blachy parują, nadając smak jedzeniu. Wielkościowo grille te są znacznie większe od węglowych kolegów. Jest to zdecydowanie propozycja dla osób grillujących bardzo dużo i ceniących sobie wygodę.

Oferta Salonu DessiHome

Salon DessiHom posiada gazowe grille ogrodowe wyposażone w lodówkę, blaty robocze oraz liczne szafki co umożliwia przechowywanie niezbędnych akcesoriów. Dzięki temu miłośnicy grillowania mogą rozkoszować się nie tylko grillowaniem, ale także przygotowaniem posiłku na świeżym powietrzu.