Błyszczące i matowe - idealne kafle do małej łazienki

Szukając kafli do niewielkiej łazienki musimy odpowiedzieć sobie na co najmniej kilka pytań. Jednym z najważniejszych jest to, które odnosi się do ich wykończenia. Kafle do łazienki mogą być zarówno błyszczące, jak i matowe. Ich wybór powinien być uzależniony przede wszystkim od upodobań kupującego. Nie można jednak zapominać o tym, że w małym pomieszczeniu pierwsza z opcji jest zwykle opisywana jako ta bardziej pożądana.

Zaletą błyszczących kafli jest przede wszystkim to, że doskonale odbijają światło. Jakby tego było mało, błyszczące kafle łazienkowe przyczyniają się do jego rozproszenia, szybko więc prowadzą do pozytywnie odbieranego wrażenia przestronności. Jeśli nie chcemy bardzo intensywnie błyszczących płytek na podłodze, możemy z nich zrezygnować. W takim przypadku dobrze jest jednak zadbać o to, aby na ścianach pojawiła się wizualnie atrakcyjna błyszcząca glazura. Ciekawym rozwiązaniem podłogowym jest też tak zwany gres półpolerowany. Jest on znany z tego, że pięknie lśni, nie trzeba jednak obawiać się, że nie ma właściwości antypoślizgowych.

Jeżeli jesteś zainteresiwany, to zapoznaj się z naszą bogatą ofertą najwyższej jakości płytek ceramicznych, w ktorej znajdziesz między innymi płytki Dune Shapes Origami Black oraz płytki Arcana Stracciatella R Grafito. Zapraszamy!