Rampa przeładunkowa – ułatwienie techniki przeładunku

Załadunek i rozładunek samochodów ciężarowych, to bardzo ważna rzecz w magazynach. Powinny one być wykonywane szybko i bezpiecznie, gdyż czas dla kierowców i pracowników jest na wagę złota. Aby to umożliwić, wiele stref załadunkowych wyposażonych jest w rampy przeładunkowe. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Rampy przeładunkowe

Rampy przeładunkowe mają za zadanie umożliwienie i ułatwienie płynnego transportu towarów z samochodu do magazynu. Wykonane są one z solidnych i trwałych materiałów, gdyż cały czas narażone są na uszkodzenia. Ważną zaletą ramp przeładunkowych jest możliwość wyposażenia ich w specjalne systemy, które zoptymalizują korzystanie z nich. Jednym z takich systemów jest rampa hydrauliczna. Jej zadaniem jest wyrównanie poziomu między strefą załadunku, a naczepą samochodu. Ich sposób działania jest bardzo prosty oraz bezpieczny. Rampa wyposażona jest w specjalny system, który w przypadku przedwczesnego wyjazdu samochodu samodzielnie zablokuje rampę.

Jeżeli interesuje nas zakup urządzeń których zadaniem jest ułatwienie techniki przeładunku, to warto skorzystać z oferty firmy Bramotechnika – rampy przeładunkowe w Tychach.