Najczęstsze usterki bram garażowych

Bramy garażowe przy częstym użytkowaniu mogą się zepsuć. Warto wiedzieć, że przy wystąpieniu jakiejś usterki należy natychmiast skontaktować się z serwisem. Samodzielne naprawianie bramy może skończyć się jedynie pogłębieniem usterki, a co za tym idzie zakończeniem gwarancji z producentem. Jakie są najczęstsze usterki bram garażowych?

Usterki bram garażowych

Częstą usterką która występuje przy użytkowaniu bramy garażowej, jest usterka siłownika. Jeżeli waga bramy jest nie odpowiednio dobrana do siłownika może się on spalić. Częstą awarią są również problemy z działaniem pilota. Często wystarczy jedynie wymienić baterię, lecz niektóre usterki wymagają interwencji serwisu. W okresie zimowym awarii jest najwięcej. Niskie temperatury oraz opady śniegu niekorzystnie wpływają na działanie bramy. Zalegający śnieg lub lód może powodować uszkodzenia automatyki oraz zawiasów. Pamiętajmy aby w przypadku wykrycia awarii skontaktować się z serwisem.

Jeżeli jesteśmy posiadaczami bram marki Hormann, to w celu skorzystania z serwisu, warto skontaktować się z firmą Bramotechnika – Serwis bram Hormann.