Jak wygląda egzamin teoretyczny na prawo jazdy?

Mówiąc o obawach, jakie generuje egzamin na prawo jazdy kat b przeważnie nawiązujemy przede wszystkim do tej jego części, w czasie której ocenie podlegają nasze umiejętności praktyczne. Warto jednak pamiętać, że egzamin składa się z dwóch części, a ta, którą określa się jako teoretyczną, również potrafi być dość wymagająca.

Z egzaminem teoretycznym mamy do czynienia jeszcze przed sprawdzeniem, jak kandydat na kierowcę radzi sobie na trasie i placu manewrowym. W czasie jego trwania uczestnicy egzaminu odpowiadają na pytania, te zaś nawiązują do wszystkich istotnych zagadnień związanych z organizacją ruchu drogowego i bezpieczną jazdą. Od niedawna na egzaminie nie trzeba już korzystać z długopisu i kartki. Przeprowadza się go z wykorzystaniem specjalnej aplikacji, która wyświetla treści pytań oraz możliwe warianty odpowiedzi. Nie ma tu zbyt dużo czasu na refleksję. Na zapoznanie się z pytaniem kandydat ma 20 sekund, dodatkowe 15 przeznacza się na udzielenie odpowiedzi. Ta brzmi (za wyjątkiem części specjalistycznej, w której czas również ulega wydłużeniu) „tak” albo „nie”.

Profesjonalny Ośrodek Szkolenia Kierowców

Ośrodek Szkolenia Kierowców AutomobilKlub Polski zaprasza na kurs prawa jazdy kat. A1, A, B, BE, C, CE i D. Posiadamy uprawnienia do doskonalenia techniki jazdy w zakresie wszystkich kategorii prawa jazdy. Sprawdźcie szczegóły – prawo jazdy kat B.